Aktualności

Dni Ziemi Tczewskiej

15:29 01.07.2014

W dniach 21-22 czerwca 2014 r. przy Bulwarze Nadwiślańskim odbyły się obchody „Dni Ziemi Tczewskiej”.

Mimo, że pogoda nie dopisała, ludzie bawili się świetnie i tańczyli mimo deszczu, bo przy dobrej muzyce nie da się stać spokojnie. Najpierw wystąpiły dwa tczewskie zespoły. Nature’s Print (Natalia Szymanowska, Paweł Fierka i Kuba Karczewski) to mieszanka akustycznego folku, popu, elektroniki... Nie ograniczają się do jednego gatunku, co daje znakomity efekt muzyczny. Potem przyszedł czas na mocniejsze brzmienia czyli zespół Czarne Kwiaty i mocny rock. Robert „Czajo” Czajkowski, Zbyszek „Wój” Sylwestrowicz, Jacek Langowski, Radek Machalski i Michał Sarnowski szykują materiał na kolejną płytę. „Jaką gramy muzykę? Ciężko ująć nam to w jakiekolwiek ramy. Czerpiemy ze wszystkiego co nas otacza. Każdy z nas ma swoje inspiracje i każdy z nas ma swoją wizję muzyki więc nasze dźwięki i słowa to wypadkowa pięciu czasem skrajnie różnych muzycznie charakterów” – mówią sami o sobie.

Gwiazdą wieczoru była Sylwia Grzeszczak z zespołem. Wokalistka, kompozytor, autorka tekstów... jednym słowem człowiek orkiestra. Szerszej publiczności dała się poznać przy dzięki współpracy z Liberem. Ich największe hity „Co z nami będzie”, „Nowe szanse” czy „Mijamy się” długo utrzymywały się na szczytach list przebojów największych polskich rozgłośni radiowych.

Jednak ponieważ nie samą muzyką człowiek żyje, tradycyjnie, również w tym roku placówka Kasy Wybrzeże otworzyła swoje stoisko na tym popularnym festynie. Jej pracownicy rozdawali gazetę „Czas Stefczyka”, biuletyny, drobne gadżety, a najmłodsi dostawali balony.
Tczew-1
Pracownicy przybliżali historię polskiej spółdzielczości, obecną sytuację Kas oraz odpowiadali szczegółowo na wszelkie pytania dotyczące całego wachlarza produktów proponowanych przez Kasę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pożyczki z aktualnej oferty Kasy.

Pracownicy zapraszają do placówki, która mieści się przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 18 w Tczewie. Można również zadzwonić pod numer telefonu 58 532 06 79.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.