Aktualności

Konsolidacja – czyli jak połączyć kilka pożyczek w jedną

15:24 15.07.2014

Masz kilka kredytów w różnych instytucjach finansowych? Połącz je w jedną, nową pożyczkę konsolidacyjną i zyskaj.

Pożyczka konsolidacyjna umożliwia zamianę wielu różnych pożyczek w jedną. Mechanizm jest prosty: jeżeli mamy kilka kredytów, możemy je połączyć w nowe zobowiązanie, z jedną miesięczną ratą. Jednym słowem pozbywamy się kilku zobowiązań, a w ich miejsce zaciągamy jedno. W czym więc tkwi magia konsolidacji? Korzyści wynikających z konsolidacji jest wiele. Najważniejszą jest możliwość uzyskania niższej raty, gdyż konsolidacja zobowiązań pozwala na wydłużenie okresu kredytowania oraz uzyskanie niższego oprocentowania. Jeśli dodamy do siebie kwoty dotychczas spłacanych rat i porównamy uzyskaną sumę z ratą pożyczki konsolidacyjnej, może okazać się, że jest ona niższa.

Pożyczka konsolidacyjna może okazać się nie tylko tańszym, ale również wygodniejszym rozwiązaniem, gdyż posiadane raty zamieniane są w jedną, i nie trzeba już pamiętać o kilku płatnościach w miesiącu oraz tracić czasu na ich regulowanie. Ponadto oprócz samego połączenia kredytów często można uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel, która jest wliczana w ratę kredytu konsolidacyjnego. Istnieje też możliwość ustalenia dogodnego dla nas terminu spłaty raty. Jest to dodatkowym atutem, ponieważ możemy spłacać ratę w dniu, w którym zazwyczaj posiadamy wystarczającą ilość pieniędzy, np. po otrzymaniu wynagrodzenia lub otrzymaniu renty czy emerytury.
pozyczka-konsolidacyjna
Konsolidacja w Kasie Wybrzeże – wyrwij się z kilku kredytów i płać jedną, niższą ratę

W Kasie Wybrzeże dla osób posiadających już pożyczki czy kredyty przygotowano oferty konsolidacji w zależności od potrzeb.

Jeżeli posiadamy już jedno lub kilka zobowiązań, a dodatkowo potrzebna jest nam gotówka, to idealnym rozwiązaniem dla nas będzie pożyczka refinansowa. Pozwala ona nie tylko spłacić dotychczasowe zobowiązania, lecz także uzyskać dodatkowe pieniądze na dowolny cel, a długi – aż 10-letni – okres spłaty w połączeniu z atrakcyjnym oprocentowaniem umożliwia płacenie miesięcznie jednej, wygodnej do spłaty raty. Pożyczkę konsolidacyjną w Kasie Wybrzeże charakteryzuje nie tylko atrakcyjne oprocentowanie oraz elastyczny okres kredytowania, lecz także dbałość o bezpieczeństwo finansowe Członków Kasy. Dlatego do pożyczki konsolidacyjnej oferowane jest ubezpieczenie, zabezpieczające przed niepożądanymi zdarzeniami.

Nie warto zatem, w przypadku gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, brać kolejnej pożyczki. Korzystniejsze jest skonsolidowanie zobowiązań, ponieważ kolejna pożyczka może być obarczona wyższym poziomem kosztów niż te, które oferuje pożyczka refinansowa.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.