Aktualności

Linia pożyczkowa na szkolne wydatki i nie tylko

07:30 02.09.2013

Początek roku szkolnego nieubłaganie wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Zakup pomocy szkolnych na cały rok w jednym miesiącu często może zachwiać domowym budżetem, dlatego warto już dziś zorientować się, jakie korzyści niesie za sobą posiadanie karty płatniczej i linii pożyczkowej dołączanej w karcie.

Gdy wakacje dobiegają końca, a rozpoczyna się kolejny rok szkolny, rodzice rozważnie planują wydatki. Zakup podręczników, piórnika, plecaka, innych pomocy szkolnych, a także opłacenie składek komitetu rodzicielskiego to często sumy, które trudno zaplanować w miesięcznym budżecie. Co z robić, gdy wydatki szkolne mogą przekroczyć nasze miesięczne możliwości? Wtedy warto skorzystać z dodatkowych środków w ramach linii pożyczkowej.

Linia pożyczkowa – dla kogo i jak z niej korzystać

Linia pożyczkowa w Kasie Wybrzeże jest przeznaczona dla członków Kasy, którzy posiadają kartę płatniczą Visa. Członek Kasy może zawnioskować o przyznanie limitu w ramach linii pożyczkowej, dzięki któremu nie zaskoczy go nagły brak gotówki. Linia działa bowiem tak, że najpierw członek Kasy korzysta z posiadanych na rachunku środków; gdy tych zabraknie, a mimo to będzie potrzeba płatności kartą, wypłaty w bankomacie czy wypłaty w oddziale, to automatycznie zostanie uruchomiony przyznany limit. Jeżeli zatem podczas wrześniowych zakupów szkolnych zabraknie nam środków, linia pożyczkowa może okazać się bardzo pomocna. Zaletą linii pożyczkowej jest to, że odsetki płacimy tylko od wykorzystanej kwoty, a nie od przyznanego limitu. Jednym słowem, jeżeli nie korzystamy z limitu – to nie płacimy odsetek. Dodatkowo członkowie Kasy mogą skorzystać również z preferencyjnej linii pożyczkowej, czyli takiej, w której część limitu jest nieoprocentowana. Co to znaczy, że część limitu jest nieoprocentowana? Jeśli w ramach preferencyjnej linii pożyczkowej przyznano nam limit nieoprocentowany w wysokości np. 500 zł, to nie poniesiemy kosztów odsetek związanych ze skorzystaniem z niego, jeśli w ciągu miesiąca, dokonamy kartą Visa co najmniej trzech transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę minimum 250 zł, czyli na kwotę połowy przyznanego nieoprocentowanego limitu. Kwota limitu nieoprocentowanego może wynieść od 250 zł do nawet 2000 zł. Linia pożyczkowa to również minimum formalności, umowę na korzystanie z linii podpisujemy raz i dzięki temu mamy dostęp do dodatkowych środków przez 12 miesięcy. Istnieje oczywiście możliwość przedłużenia linii na kolejne okresy roczne. Należy też podkreślić, że limit przyznany w ramach linii jest odnawialny i każdy wpływ na rachunek automatycznie powoduje spłatę linii. Przykładowo, jeżeli w miesiącu wykorzystaliśmy już 200 zł limitu z przyznanej nam kwoty 1000 zł, a na nasz rachunek wpłynie kwota 300 zł, to 200 zł automatycznie spłaci część wykorzystanego limitu, a pozostałe środki (100 zł) zostaną zdeponowane na naszym rachunku. Spłata zadłużenia w ramach limitu spowoduje również odnowienie się limitu i do dyspozycji ponownie będzie pełna kwota przyznanego limitu, tj. 1000 zł.

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z linii pożyczkowej, wystarczy udać się do placówki Kasy Wybrzeże, gdzie uzyskają Państwo szczegółowe informacje, złożą wniosek oraz dopełnią pozostałych formalności, aby żadne dodatkowe wydatki nie były niepotrzebnym problemem.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.