Aktualności

Na Ochocie znajdziesz nas na Lechickiej

12:56 16.01.2012

Wszystko zaczęło się 12 lat temu w Głównym Urzędzie Statystycznym. To przy tej instytucji powstał właśnie SKOK. Po wielu zmianach od listopada 2010 roku pracujemy już pod skrzydłami Kasy Wybrzeże. Pierwotnie oddział mieścił się w siedzibie urzędu, ale niedawno zmieniliśmy adres na ul. Lechicką 15.

Warszawa. Wiadomo – stolica. Największe miasto Polski, zamieszkiwane przez ponad 1 700 tysięcy osób, czyli około 4,5 proc. mieszkańców całego kraju. Położone nad Wisłą, w piękniejszej części Mazowsza, jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym i  gospodarczym. Leży w środkowym biegu Wisły, w odległości około 350 km od Karpat i Morza Bałtyckiego. Jest jedyną w Europie stolicą leżącą w bezpośrednim sąsiedztwie parku narodowego. I jest – o czym warto wspomnieć – drugim w historii (po Lwowie) polskim miastem odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Nazywano ją różnie. W XIV wieku występowała w zapiskach jako Warseuiensis, Varschewia, w XV wieku jako Warschouia, Warszewa, Warszowa, by ostatecznie od XVI wieku pozostać już Warszawą. Oczywiście etymologia sobie, a legenda sobie. Ta druga dowodzi, że nazwa Warszawa pochodzi od połączenia imion rybaka Warsa i jego żony Sawy. I w takim właśnie mieście, z powodu swego statusu bliskiego wszystkim Polakom, Kasa Wybrzeże otworzyła oddział – wybierając jako miejsce docelowe Ochotę, a dokładniej ul. Lechicką.

– Dziś baza członkowska liczy ok. 200 osób. Najliczniejszą grupę stanowią pracownicy Urzędu Statystycznego. Nie brakuje również emerytów i rencistów, którym poświęcamy szczególnie dużo uwagi bowiem czasami trudno jest się im odnaleźć w technologicznie postępującym świecie finansów – mówi Agnieszka Salicka, kasjer-dysponent. – Największym zainteresowaniem cieszą się nisko oprocentowane pożyczki i lokaty terminowe. Znacznie wzrasta także zainteresowanie kontem internetowym e-SKOK, dzięki któremu można zarządzać finansami w zaciszu domowym.

– Na uwagę zasługuje także szeroki pakiet ubezpieczeń polecanych przez naszą Kasę – dodaje Joanna Szopa, kasjer-dysponent. – W jednym miejscu można ubezpieczyć auto, mieszkanie (dom), a nawet podróż. W dwóch pierwszych przypadkach nie trzeba być nawet naszym spółdzielcą. Ofert nie brakuje, wspomnę chociażby o Indywidualnym Koncie Emerytalnym. Każdego dnia stawiamy czoła wymaganiom naszych członków, którzy mają dużą świadomość sytuacji na rynku ekonomiczno-finansowym. Wszyscy bez wyjątku mogą skorzystać z fachowej rady oraz indywidualnego podejścia do ich potrzeb i oczekiwań. Dodam, iż gwarantujemy także bezpieczeństwo oszczędności do 100 000 euro. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą i proponowanymi usługami w oddziale.


Kasa Wybrzeże – oddział w Warszawie
02-156 Warszawa
ul. Lechicka 15 nr 5/6
tel. (22) 868 07 22
fax: (22) 868 07 22
czynny: od poniedziałku do piątku w godz. 9-17

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.