Aktualności

Pływanie dobre na wszystko

10:02 19.12.2011

Kąpiel w wannie odpręża, a co dopiero możliwość popluskania się w basenie, który w żaden sposób nie krępuje ruchów. Pływanie to przecież jeden z najzdrowszych i najprzyjemniejszych sportów. Dlatego też Kasa Wybrzeże dołączyła do lokalnej inicjatywy i wsparła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach.

Akcja polegała na umożliwieniu dzieciakom korzystanie z basenu raz w tygodniu. Kasa Wybrzeże podarowała młodym pływakom polary. O tym, że pływanie jest dobre na wszystko nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozwija ono jednocześnie mięśnie całego ciała, koryguje wady postawy odciążając kręgosłup, który w wodzie znajduje się w pozycji, jakiej nie ma szans uzyskać podczas codziennych czynności. Poprawia krążenie krwi, reguluje pracę serca i przemianę materii, pomaga też w nauce oddychania. Organizm „uczy się” głębokich wdechów, a tym samym mocno się dotlenia.

Poza tym pływanie relaksuje, uspokaja, poprawia kondycję. Zatem kartuską inicjatywę należy uznać za wyjątkowo udaną. Zwłaszcza że dotyczy ona dzieci.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.