Aktualności

Poradnik pożyczkobiorcy – jak wybrać ofertę pożyczki?

16:28 16.08.2014

Na rynku znajdziemy mnóstwo ofert pożyczkowych. Jak wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę przy wyborze zobowiązania? W Kasie Wybrzeże doradzamy, jak przeanalizować oferty kredytowe.


Najważniejsze! Każda decyzja o zaciągnięciu zobowiązania finansowego powinna być przemyślana.

Decyzji o pożyczeniu pieniędzy od instytucji finansowej nie można podjąć „od tak sobie”. Uzyskanie dodatkowych środków finansowych z pożyczki czy kredytu daje możliwość spełnienia odkładanych dotychczas planów czy marzeń, ale wiąże się z obowiązkiem spłaty zobowiązania. Jak dopasować zobowiązanie do możliwości, by jego spłata była łatwa? Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczki czy kredytu? Pracownicy Kasy doradzają pożyczkobiorcom!
zdjecieoryginalnepytanie
Niskie oprocentowanie – czy to najważniejsze?

Na każdym rogu możemy spotkać się z reklamami pożyczek czy kredytów. Instytucje finansowe przede wszystkim kuszą niskim oprocentowaniem. Należy pamiętać, że oprocentowanie to niejedyny koszt pożyczki. Dlatego decydując się na pożyczkę, warto przeanalizować wszystkie jej koszty, a wybierając ofertę – porównywać rzeczywistą ratę, którą przyjdzie nam spłacać. Dodatkowo pożyczkobiorca musi zwrócić uwagę na to, czy atrakcyjne oprocentowanie nie jest uzależnione od zakupu dodatkowych produktów. Należy dokładnie przyjrzeć się ofercie i dowiedzieć się wszystkiego o warunkach tych dodatkowych produktów, które są nam oferowane w pakiecie do pożyczki. Pożyczkobiorca musi być czujny i pamiętać, że jeden atrakcyjny parametr z reklamy nie sprawia, że pożyczka jest naprawdę atrakcyjna cenowo. Jak jest w Kasie Wybrzeże? W Kasie zasady są jasne. Pożyczkobiorca może skorzystać z pożyczki na dowolny cel z okresem spłaty dostosowywanym do jego możliwości finansowych. Maksymalny okres spłaty może wynieść nawet 10 lat. Pożyczkobiorca ma możliwość zmniejszyć oprocentowanie pożyczki, korzystając z przejrzystego systemu obniżek. Niższe oprocentowanie można uzyskać między innymi za wpływ dochodu na rachunek w Kasie, staż członkowski czy dobrą historię kredytową. Rata pożyczki jest dopasowywana indywidualnie, tak by jej spłata nie obciążała zbytnio miesięcznego budżetu.

Jak dobrać produkt pożyczkowy?

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania, musimy ustalić, ile pieniędzy chcemy pożyczyć, na jaki cel, na jak długo i na jaki miesięczny koszt raty nas stać. Trzeba sumiennie przeanalizować swoje dochody i wydatki oraz oszacować, ile jesteśmy w stanie oszczędzić w miesiącu, tak by poziom naszego życia nie uległ zmianie. Oszacowana kwota jest dla nas punktem wyjścia, bo w ten sposób dowiadujemy się, ile pieniędzy jesteśmy w stanie miesięcznie przeznaczyć na spłatę pożyczki. Gdy już wiemy, jaką ratę chcemy płacić, najlepiej udać się do doradcy w placówce i dowiedzieć się o możliwość uzyskania pożyczki. Warto skorzystać z pomocy pracownika, który dzięki doświadczeniu i profesjonalnym narzędziom doradzi nam najlepsze dla nas rozwiązania finansowe. W Kasie Wybrzeże doradcy w sposób szybki i przystępny przedstawią możliwe formy pozyskania dodatkowej gotówki oraz wyliczą naszą zdolność kredytową. Wystarczy chwila, by dowiedzieć się ile możemy pożyczyć i na jakich warunkach.

Czytajmy umowy. Nie rozumiesz? ZAPYTAJ

Gdy zdecydujemy się na skorzystanie z zaproponowanej nam przed doradcę pożyczki i uzyskamy pozytywną decyzję kredytową, przyjdzie czas na podpisanie umowy kredytowej. Wiadomo, że nie każdy musi znać się na bankowych terminach i być ekspertem finansowym, ale każdy z nas powinien zapoznać się z umową kredytową. Co w przypadku, gdy nie rozumiemy jej zapisów? Obowiązkowo trzeba poprosić pracownika o wytłumaczenie niezrozumiałych zapisów. Instytucjom finansowym zależy na świadomych klientach, czyli takich, którzy rozumieją warunki, na jakich korzystają z produktów. Świadomość konsumenta zmniejsza ryzyko reklamacji i powoduje, że jest on zadowolony z oferowanych mu usług. W Kasie Wybrzeże stawiamy na profesjonalną obsługę i rzetelną informację. Pracownicy Kasy przeprowadzą w jasny sposób pożyczkobiorcę przez proces uzyskania dodatkowych pieniędzy. Odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości. Doświadczenie Kasy Wybrzeże na rynku finansowym i nowoczesne rozwiązania finansowe pozwalają Członkom Kasy korzystać z kompleksowej obsługi finansowej.

Zanim wybierzemy ofertę pożyczki, warto przeanalizować ofertę i dokładnie przyjrzeć się zasadom i je zrozumieć. Ważne również, by korzystać z usług instytucji o bogatej tradycji i doświadczeniu. Kasa Wybrzeże to wieloletnia tradycja i tysiące zadowolonych z usług Kasy Członków.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.