Aktualności

Finansowanie potrzeb – na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu zobowiązania?

11:47 27.03.2014

Korzystanie z pożyczek i kredytów nie musi być trudne. Jednak wybierając ofertę kredytową, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów oraz co najważniejsze – korzystać z usług instytucji o bogatym doświadczeniu na rynku. Kasa Wybrzeże od lat oferuje swoim Członkom nie tylko szereg rozwiązań kredytowych, ale również profesjonalne doradztwo finansowe.

Ostatnie badania opublikowane przez firmę PwC mówią, że 4 na 10 gospodarstw korzysta obecnie z produktów kredytowych. Polacy zawierają rocznie około 1 miliona umów kredytowych. Takie dane mogą pozwolić wysnuć wniosek, że z kredytami i pożyczkami Polacy są dobrze obeznani i ich zawieranie nie jest dla nich niczym trudnym. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Czy Polacy wiedzą, jaką ofertę wybrać? Na co zwrócić uwagę przy doborze zobowiązania finansowego?
shutterstock31624837
Poniżej przedstawiamy kilka zasad, których przestrzeganie może pomóc w doborze najlepszego rozwiązania finansowego.

Cel kredytowania – na co pożyczamy i czy słusznie?

Z wspomnianego wyżej badania wynika, że ponad połowa środków z pożyczek jest przeznaczana na remonty, a aż 40% na bieżące wydatki. Pożyczka na modernizację mieszkania czy domu wydaje się zasadna. Zbieranie pieniędzy na remont długo trwa, dlatego zaciągnięcie zobowiązania finansowego teraz i regularne spłacanie go ze środków, które chcieliśmy gromadzić na przyszłą modernizację naszego „M”, jest bardziej rozsądne niż mieszkanie w niekomfortowych warunkach.

Na co jeszcze warto pożyczać? Wzięcie pożyczki jest dobrym rozwiązaniem, gdy pieniądze są potrzebne na realizację marzeń, z którymi nie możemy lub nie chcemy czekać. Są też sytuacje, w których po prostu czekać nie możemy. Kiedy spodziewamy się narodzin dziecka, mamy niewiele czasu na zgromadzenie niezbędnych środków, warto zatem pożyczyć niezbędną kwotę, a jej spłatę rozłożyć na okres dłuższy niż 9 miesięcy. Dzięki temu miesięczna rata będzie niższa niż kwota, którą musielibyśmy odkładać co miesiąc w ciągu dość krótkiego okresu oczekiwania na narodziny. Pożyczka pozwoli nam niejako skrócić czas oczekiwania na realizację naszych potrzeb. Pożyczać powinniśmy zatem na to, na co naprawdę warto, a nie na błahe zachcianki, których realizacja nie jest konieczna. W Kasie Wybrzeże możemy skorzystać z pożyczek na dowolny cel, a także z pożyczek hipotecznych oraz kredytu mieszkaniowego.

Gdzie pożyczać – jak wybrać instytucję finansową?

Jeżeli już zdecydujemy się na zrealizowanie naszego celu przy pomocy pożyczki, warto wybrać taką ofertę, która będzie dobrze dopasowana do naszych możliwości finansowych, oraz wybrać instytucję finansową, która cieszy się zaufaniem na rynku, ma bogate doświadczenie, a jej pracownicy w sposób rzetelny i profesjonalny pomogą nam w wyborze pożyczki, na którą będzie nas stać. Taka jest właśnie Kasa Wybrzeże, której zaufały już tysiące Polaków. Członkowie Kas mogą skorzystać z kompleksowej obsługi doradcy, który pomoże dobrać pożyczkę tak, by rata zobowiązania była łatwa do spłaty w całym okresie kredytowania. Oprócz samej raty pracownik oddziału przedstawi nam pozostałe parametry zaciąganego zobowiązania. Zgodnie z obowiązującą od 18 grudnia 2011 r. ustawą o kredycie konsumenckim pożyczkobiorcy udzielane są wszelkie informacje o koszcie kredytu. Dzięki ustawie konsument przed podpisaniem umowy uzyska między innymi informacje o całkowitym koszcie kredytu oraz dowie się, ile wynosić będą konkretne składowe jego zobowiązania, takie jak np. prowizja czy odsetki. Dodatkowo przed podpisaniem umowy pożyczki konsumentowi wręczany jest specjalny formularz informacyjny zawierający wszelkie parametry pożyczki. Decydując się na zaciągniecie zobowiązania finansowego, trzeba wybrać partnera godnego zaufania. Nie poleca się korzystania z usług mało znanych i krótko działających na rynku firm pożyczkowych, których działalność nie jest regulowana prawem bankowym czy ustawą o SKOK-ach.

Ile i na jak długo pożyczyć?

Kwota pożyczki powinna być dostosowana do naszych potrzeb, ale i do możliwości spłaty zobowiązania. W placówce Kasy Wybrzeże pracownicy obliczą naszą zdolność kredytową, dzięki czemu będziemy wiedzieli, ile środków jesteśmy w stanie uzyskać. W Kasie nie ograniczamy dostępnej kwoty pożyczki, jest ona zależna tylko od możliwości finansowych. Rata pożyczki powinna być natomiast łatwa do spłaty, czyli taka, która nie obciąży naszego miesięcznego budżetu. Wysokość raty jest bezpośrednio zależna od okresu kredytowania, im okres dłuższy, tym rata niższa. W Kasie Wybrzeże znajdziemy pożyczki z okresem spłaty od 3 do nawet 120 miesięcy – tak szeroki zakres kredytowania pozwoli na indywidualne dopasowanie okresu spłaty i wysokości raty.

Czasami nie warto czekać z realizacją marzeń i pożyczyć pieniądze na ich spełnienie. Wszystko jednak trzeba robić z głową i wybrać partnera godnego zaufania i ofertę z profesjonalnym doradztwem – to wszystko znajdziemy w Kasie Wybrzeże.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.