Aktualności

Brązowy medal dla tenisisty stołowego Tomasza Miki

15:48 26.05.2014

W Raszkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego w dniach 23-25 maja br. odbyło się pierwsze i na pewno nie ostatnie Grand Prix Polski w tenisie stołowym niepełnosprawnych sportowców. Z turnieju z brązowym medalem wrócił mieszkaniec powiatu żywieckiego Tomasz Mika, który jest również Członkiem Kasy Wybrzeże, placówka w Żywcu przy ul. Żeromskiego 7a.

Zywiec-plakat
Trzydniowe I Grand Prix Polski w tenisie stołowym sportowców niepełnosprawnych rozpoczęło cykl zawodów, z których wyniki liczą się do kwalifikacji na tegoroczne mistrzostwa Polski, które odbędą się jesienią. Zawody w Raszkowie rozgrywano aż w 11. kategoriach.

Tomasz Mika to zawodnik z wieloma osiągnięciami na koncie. Jest również organizatorem (wraz z rodziną Wiśniewskich z Radziechów) Memoriału Andrzeja Wiśniowskiego, który odbywa się już od kilku lat w Radziechowach. Jest to turniej dla osób niepełnosprawnych, rozgrywany w różnych kategoriach wiekowych, organizowany na cześć wielkiego sportowca oraz człowieka o wielkim sercu Andrzeja Wiśniowskiego. W ubiegłym roku przybyło ponad 100 uczestników z całej Polski, rozgrywki były prowadzone od bladego świtu do późnych godzin nocnych i wyłoniły zwycięzców, którzy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, puchary oraz nagrody finansowe.
Zywiec-Tomasz-Mika
Tomasz Mika, brązowy medalista Grand Prix Polski w tenisie stołowym niepełnosprawnych sportowców.

W ubiegłym roku Kasa Wybrzeże była jednym z fundatorów nagród w Memoriale Andrzeja Wiśniowskiego – impreza przebiegała w bardzo radosnej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety oraz prospekty informacyjne o placówce Kasy i świadczonych przez nią usługach. W tym roku Kasa Wybrzeże również chce wesprzeć te zawody przekazując pieniądze na zakup nagród oraz pucharów dla zawodników.

- W naszym odczuciu warto wspierać takie działania gdyż pozytywnie kreują one wizerunek Kasy na rynku lokalnym oraz działają przeciw wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych - mówi Klaudia Mika, kierownik placówki Kasy Wybrzeże przy ul. Żeromskiego 7A w Żywcu.
Zywiec-2
Tomasz Mika korzysta z usług placówki Kasy Wybrzeże przy ul. Żeromskiego 7A w Żywcu
- Do zostania Członkiem Kasy Wybrzeże namówiła mnie bratowa, która jest kierownikiem placówki Kasy. Jako młoda osoba, która nie ma jeszcze poważnych wydatków finansowych związanych z utrzymaniem rodziny zainteresowałem się ofertą lokat. Dzięki rachunkowi systematycznego oszczędzania, który otworzyłem w Kasie Wybrzeże, mogę część mojego dochodu odkładać, a wpłaty miesięczne już od 20 zł pomagają mi gromadzić środki na większe wydatki bądź spełnianie marzeń.


Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.