Aktualności

Warto ubezpieczyć swoją pożyczkę!

11:30 04.10.2013

Pożyczka zaciągnięta w instytucji finansowej spłacana jest zazwyczaj przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy. Warto pomyśleć o jej odpowiednim ubezpieczeniu, które zapewni właściwą ochronę w razie problemów ze spłatą wierzytelności.

Na rynku najczęściej proponowanym ubezpieczeniem do pożyczek jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW. W razie trudności ze spłatą zobowiązań na przykład z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku powodującego trwały uszczerbek na zdrowiu, który może uniemożliwić podjęcie pracy, ubezpieczenie NNW ułatwi spłatę określonej liczby rat zobowiązania. Istnieją również ubezpieczenia do pożyczek, które zabezpieczają finansowo rodzinę pożyczkobiorcy, który w następstwie nieszczęśliwego wypadku zmarł.

Ubezpieczenie grupowe NNW ATUT zapewnia kompleksową ochronę pożyczkobiorcy oraz jego rodziny przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Zakres ubezpieczenia obejmuje następstwa nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego w okresie ubezpieczenia, które powodują: śmierć, zawał serca lub udaru mózgu, pobyt w szpitalu, całkowitą niezdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Przystąpienie do ubezpieczenia grupowego NNW ATUT nie obliguje do przedkładania badań lekarskich, a ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje już od następnego dnia po złożeniu deklaracji zgody na przystąpienie do ubezpieczenia.

Ubezpieczenia grupowe NNW WALOR, którego zakres obejmuje następstwa nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego powodujące: śmierć, zawał serca lub udar mózgu, całkowitą niezdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia grupowego NNW ATUT nie jest wymagana ankieta medyczna, a pełna ochrona obowiązuje już od następnego dnia po złożeniu deklaracji zgody na przystąpienie do ubezpieczenia. Z oferty NNW WALOR mogą skorzystać osoby, których czas spłaty zaciągniętej pożyczki jest dłuższy niż 60 miesięcy, lecz nie przekracza 120 miesięcy. Do ubezpieczenia może przystąpić każda osoba, która w dniu przystąpienia nie ukończyła 75 lat.

O zakresie ubezpieczenia decyduje sam klient – członek spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, któremu pomocą w tej, jak i innych kwestiach związanych z ubezpieczeniem pożyczki zawsze służą doradcy Kasy Wybrzeże.

Zatem warto już dziś pomyśleć o swoich najbliższych, którzy mogą stanąć w przyszłości przed problemem spłaty zaciągniętej pożyczki.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.